Wycieczka szkolna do Wieliczki, Energylandii i Wadowic

W dniach 13-15  maja uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum wzięli udział w  wycieczce szkolnej do Wieliczki, Zatoru i Wadowic.
    W Kopalni Soli w Wieliczce podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki zwiedzili trasę turystyczną pokonując około 800 schodów i blisko 3 km krętych korytarzy. W trakcie zwiedzania odwiedzili m.in.: Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Michałowice, Komorę Józefa Piłsudskiego oraz Kaplicę św. Kingi i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Podziwiali urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt oraz zachowane ślady prac górniczych. Podczas zwiedzania wycieczkowicze zobaczyli wyrzeźbione z soli postacie sławnych osób takich jak św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsudski oraz Mikołaj Kopernik. Znalazł się również czas na odpoczynek oraz kupno pamiątek, oczywiście w przepięknym otoczeniu. Po przejściu przez Komorę Wisła uczniowie wsiedli w stary górniczy szyb
i wyjechali - jak mówi się w Kopalni - na świat.
    Drugiego dnia uczniowie wspaniale bawili się w Energylandii, czyli parku rozrywki w Zatorze. Choć pogoda próbowała popsuć plany i humory, większość uczestników wycieczki nie poddała się tej aurze i w szale zabawy skorzystała ze wszystkich atrakcji Parku. Nie był im straszny Roller-Coaster Mayan, Formuła, Speed Water Coaster, Space Gun czy Tsunami Dropper. Ci, którym do szczęścia wystarczy mniejsza dawka adrenaliny skorzystali ze Strefy Familijnej, gdzie czekała na nich Suspended lub też Inverted Coaster, czyli tzw. kolejka odwrócona, Formuła Autodrom czyli popularne samochodziki i wiele, wiele innych super atrakcji. Dla większości uczniów był to najlepszy dzień wycieczki.
    Trzeciego dnia, wypoczęci, pełni pozytywnych emocji udaliśmy się do rodzinnego miasta św. Jana Pawła II - Wadowic. Wielkim przeżyciem okazało się zwiedzanie nowoczesnego muzeum poświęconego pamięci świętego Jana Pawła II i wysłuchanie historii o życiu Karola Wojtyły. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP z XIII wieku, w której  każdego dnia służył do Mszy Świętej Karol Wojtyła. Kolejną atrakcją była wycieczka wspomnień ciuchcią wadowicką , dzięki której poznaliśmy wszystkie miejsca w Wadowicach, które odegrały w życiu Ojca Świętego ogromną rolę. Zjedzenie  pysznych, tradycyjnych kremówek było wisieńką na torcie pobytu w Wadowicach.
Realizując ostatni  punkt naszego programu udaliśmy się do Kina w Rzeszowie, aby obejrzeć film „Trzy kroki od siebie”, który  większości bardzo się podobał.
    Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń, tworzących radosne wspomnienia.

Autor tekstu: Halina Szczudło